Żyję. Kocham. Jem - Świadomie by KAROLINA BUCHLING
KONSULTACJE E-BOOK PRZEPISY O MNIE BLOG HOME Login

3 Filary Odżywiania

Uncategorized Oct 30, 2020

Czy wiesz, że dieta to tylko 50% sukcesu? Pozostałe 50% decydujące o tym, czy odniesiesz zamierzone wyniki, to Twoje doświadczenia, przekonania, nawyki, myśli - ogólnie mówiąc to kim jesteś i jak żyjesz z dnia na dzień. Wszystko to bowiem wpływa na to CO, JAK I DLACZEGO jesz. ©

Jeśli jesteś na diecie od 5, 10, 20 lat i nigdy nie odniosłaś zamierzonych rezultatów, to najprawdopodobniej działałaś jednokierunkowo - czyli zmieniałaś tylko to CO jadłaś. Musisz wiedzieć, że Twój metabolizm to coś więcej niż suma reakcji chemicznych na które można wpłynąć tylko zmiana jedzenia, dlatego samo ograniczenie kalorii lub manipulacja makroskładników nie są skuteczne w przypadku wielu ludzi, którzy borykają się z efektem jo-jo po zakończeniu „diety”. Zapewne wiesz, że 98% osób, które schudły śledząc program lub dietę wraca do starej wagi w ciągu jednego roku. Czy wiesz co osoby, które schudły wymieniają, jako przeszkodę nr 1 w utrzymaniu wagi? Brak silnej woli. Myślą, że to ich słaby charakter sprawia, że wracają do dawnych nawyków żywieniowych. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, wiedz, że nie to nie jest Twoja wina. Wielu trenerów, dietetyków uważa, że aby schudnąć trzeba mieć silną wolę, trzeba walczyć ze sobą podczas procesu odchudzania i takie właśnie podejście promują w odniesieniu do wszystkich kobiet. Jednak strategie oparte na bólu i walce, nie działają, powodując rozczarowanie samą sobą i często pojawienie się nowych kilogramów.

Ja, najpierw przekonałam się o tym sama, gdy po 15 latach na diecie, przestałam się odchudzać, nauczyłam się uważnie odżywiać oraz rozwiązałam swoje blokady emocjonalne.

Następnie po wielu latach pracy zauważyłam, że wszystkie moje podopieczne zaczęły odnosić znaczne sukcesy, gdy oprócz planu odżywiania, przeprowadziłam je przez proces coachingowy oraz pomogłam im rozwiązać problemy w różnych sferach życia.

I TAK POWSTAŁY 3 FILARY ODŻYWIANIA, CZYLI: CO, JAK i DLACZEGO – JESZ” – holistyczny model Karoliny Buchling.

Co kryje się za tymi słowami?

W praktyce, oznacza to, że oprócz pracy nad konkretną dietą (CO jeść) uczę kobiety także JAK jeść oraz odkrywam DLACZEGO jedzą.

CO jeść? –Często dieta wymaga kilku zmian. Ja wprowadzam je razem z klientką. Układam plany żywieniowe tak, aby były dopasowane do jej stylu życia i upodobań kulinarnych. Wyznaję zasadę „zdrowe odżywianie nie musi być skomplikowane!”

JAK jeść? Tutaj jest prawdziwa moc, punkt zwrotny i pierwsze rezultaty. Oczywiście mowa o nauce uważnego odżywiania. Uczę 11 strategii, które nie są skomplikowane same w sobie, ale wymagają praktyki.

DLACZEGO jesz? Od pierwszej sesji wsłuchuję się w DLACZEGO moja klientka je, kiedy je.

Zrozumienie, jakiego rodzaju głodu doświadczasz, jest kluczem do zmiany nawyków żywieniowych, zmniejszenia masy ciała, zaprzestania jedzenia pod wpływem emocji oraz uzdrowienia relacji z odżywianiem i z Twoim ciałem.

Podczas, gdy większość specjalistów namawia do tego, aby walczyć z głodem i z apetytem, ja uczę innego podejścia do odżywiania. Od kilku lat znany jest koncept głodu fizjologicznego i emocjonalnego. Jeśli głód jest fizjologiczny, można zadziałać wprowadzeniem kilku zmian w diecie (CO jesz). Jeśli chodzi o głód emocjonalny sprawa się trochę komplikuje, głównie dlatego, że osoby, które rozpoznały u siebie jedzenie pod wpływem emocji po pierwsze myślą o sobie źle, po drugie, czują, że jedzenie ma nad nimi kontrolę i że nic nie da się z tym zrobić. Rezultat? Zaniżone poczucie własnej wartości, kontynuacja złych nawyków, brak poczucia wewnętrznej siły – na zasadzie – jedzenie ma nade mną władzę i ja sobie nie poradzę.

Kiedy pracuję z klientką indywidulanie, wszystkie filary przeplatają się podczas każdej sesji. Nie ma kropek, granic, sztywnych przejść. Wszystko odbywa się równolegle i płynnie. Po prostu HOLISTYCZNIE, bo tylko tak można podejść do odżywiania W XXI wieku, gdy mimo dostępu do informacji mamy największy odsetek ludzi z otyłością, zaburzeniami odżywiania oraz żyjących w niechęci do własnego ciała.

Jeśli chcesz spróbować odkryć jakiego rodzaju głodu doświadczasz, pobierz mój darmowy poradnik  "DLACZEGO JESZ - 6 RODZAJÓW GŁODU" 

Możesz również umówić się na 30-min darmową rozmowę i dowiedzieć się czy i jak mogę Ci pomóc. Na pewno wyniesiesz z tej rozmowy co najmniej jedną poradę dopasowaną do Ciebie. https://www.karolinabuchling.com/rozmowa

Z wyrazami miłości i podziwu dla Ciebie.

Karolina 

Close

50% POSTĘPU

Czujesz, że jedzenie ma nad Tobą kontrolę? Myślisz, że coś z Tobą jest nie tak bo ciągle jesz?

STOP!

Wszystko jest w porządku, a powodów, dla których jesz jest co najmniej 6!